Print

WARSZTATY CENTRUM NOWEGO CYRKU

 

.

W ramach CENTRUM NOWEGO CYRKU zapraszamy do uczestnictwa w autorskich warsztatach i zajęciach cyrkowo – teatralnych. Zajęcia odbywają się w CBK Fama na ul.Krzywoustego 268 na Psim Polu, są otwarte dla początkujących i zaawansowanych, młodszych i starszych pasjonatów sztuki, performansu i cyrku.

Zapisy za pośrednictwem strony internetowej lub osobiście. Formularz zapisów dostępny online pod poszczególnymi laboratoriami lub w wersji papierowej: http://fama.wroc.pl/laboratoria/ruch  

WARSZTATY – Regularne:
CBK FAMA ul.Krzywoustego 286, Wrocław fama.wroc.pl
– ŚRODA 17.30 Mała Akademia Nowego Cyrku 7-16 lat
– PONIEDZIAŁEK 20.00 i PIĄTEK 17.00 Taniec współczesny 16+lat

WARSZTATY – Cykliczne:
– Master-klasy: akrobatyka
– Master-klasy: żonglerka
– Cyrk dla aktorów. Teatr dla cyrkowców

mała AKADEMIA NOWEGO CYRKU

 • wszystkie dyscypliny
 • ZAJĘCIA RUCHOWO – PERFORMATYWNE
 • Poziom: podstawowy i średnio-zaawansowany
 • Dzieci 7-12 lat / 20 osób max
 • 90 minut – raz w tygodniu
 • Zajęcia ruchowo – teatralne włączające elementy akrobatyki, żonglerki i teatru.

Uczestnicy będą rozwijać umiejętności pracy na scenie i prezentacji. zapoznają się stopniowo z wieloma technikami nowoczesnego cyrku (żonglerka, ekwilibrystyka: chodzenie na szczudłach, chodzenie po linie, akrobatyka…). Poprzez wspólną zabawę poznają sposoby pracy w grupie. Będą tworzyć własne choreografie, etiudy teatralne i cyrkowe. Cykl warsztatów kończy się wspólnym przedstawieniem uczestników.

Techniki: gry i zabawy teatralne (ćwiczenia w przestrzeni, ćwiczenia partnerskie i grupowe, podstawy choreografii, ćwiczenia rytmiczne i muzyczne, tworzenie etiud) podstawy akrobatyki partnerskiej, żonglerka (piłki, maczugi, poi, kije, diabolo, flower stick, inne) podstawy ekwilibrystyki (szczudła, rola bola, piłka – globe, lina, monocykl?) sprzęty powietrzne (podstawy chusty, podstawy trapezu)

Prowadzenie: Marta Kuczyńska i Jacek Timingeriu

MOVEMENT LAB: NOWY CYRK / PERFORMANCE / TEATR

 • Poziom: podstawowy i średnio-zaawansowany
 • Młodzież i dorośli (od 12) do 20 osób
 • sala widowiskowa / 90 minut – raz w tygodniu

Zajęcia cyrkowo-teatralne wykorzystujące techniki nowego cyrku i teatru ruchu (tzw. phisical theatre).

Uczestnicy będą rozwijać umiejętności pracy w grupie, obecności na scenie oraz prezentacji. Zapoznają się z technikami nowoczesnego cyrku (żonglerka, ekwilibrystyka: chodzenie na szczudłach, chodzenie po linie, akrobatyka…). Uczestnicy stworzą własne etiudy teatralne i cyrkowe. Cykl warsztatów skończy się wspólnym spektaklem uczestników.

Techniki: podstawy teatru ruchu (ćwiczenia w przestrzeni, ćwiczenia partnerskie i grupowe, podstawy choreografii, ćwiczenia rytmiczne i muzyczne, tworzenie postaci, tworzenie etiud, podstawy pracy z tekstem) podstawy akrobatyki partnerskiej, żonglerka (piłki, maczugi, poi, kije, diabolo, flower stick, inne) podstawy ekwilibrystyki (szczudła, rola bola, piłka – globe, lina, monocykl?) sprzęty powietrzne (podstawy chusty, podstawy trapezu)

Prowadzenie: Marta Kuczyńska i Jacek Timingeriu

 

 

do góry

GRUPA FIRE – SHOW (TANIEC Z OGNIEM)

 • Poziom: podstawowy, średnio zaawansowany
 • Młodzież, dorośli (od 12 lat)/ do 15 osób / sala widowiskowa / 90 min raz w tygodniu
 • cena 100 zł /miesiąc (4 spotkania)

Zajęcia cyrkowo teatralne skupione wokół technik związanych z żonglerką ogniem.

Uczestnicy nauczą się różnych technik niezwykle widowiskowej sztuki władania ogniem. Poznają także różne sposoby prezentacji tej sztuki poprzez ruch, teatr i taniec. Będą tworzyć indywidualne i grupowe etiudy i sceny, które pod koniec cyklu warsztatów połączymy w jedno widowisko plenerowe.

Techniki: żonglerka (poi, kij, 2 kije, 3 kije, pochodnie, piłki), inne techniki cyrkowe, ruch sceniczny, ćwiczenia rytmiczne, choreografie, elementy akrobatyki partnerskiej, elementy teatru ulicznego, nauka bezpiecznego obchodzenia się z ogniem.

Cykl warsztatów kończy się  stworzeniem pokazu plenerowego.

Nauka odbywa się na sprzęcie ćwiczebnym. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu kontroli oraz nauce bezpiecznego obchodzenia się z ogniem przystępuje się do prób z profesjonalnym sprzętem do żonglerki ogniem, w plenerze i przy asyście instruktora.

Prowadzenie: Jacek Timingeriu, Marta Kuczyńska, Kejos

 

do góry

WARSZTATY ŻONGLERSKIE

 • podstawowa i średnio-zaawansowana,
 • max 15 osób, grupa mieszana wiekowo od 7 lat – bez ograniczeń

Główna ideą warsztatów żonglerskich jest nauka poprzez zabawę. Nauka żonglowania wspomaga rozwój połączeń pomiędzy półkulami mózgowymi, co poprawia koncentrację, refleks i koordynację wzrokowo – ruchową. Zajęcia żonglerskie wykorzystujące różnorodne techniki i przedmioty żonglerskie oraz manipulacje przedmiotami. Uczestnicy poznają techniki klasycznej żonglerki (podrzucanie przedmiotów od 1- wzwyż) jak również będą pracować nad kreowaniem własnego stylu poprzez wykorzystanie technik nowego cyrku (manipulacje przedmiotami, żonglerka kontaktowa…) Uczestnicy oprócz indywidualnej nauki żonglowania zapoznają się również z technikami w duecie i grupie (tzw passing)

Technika: Nauka żonglowanie: piłeczkami 1 – 7 piłek, maczugami 1 – 7, diabolo, flower stick, talerzyk cyrkowy, rola – bola

Prowadzący: Łukasz Witkowski

10418341_918687794914952_2918241023588589013_n  centrum-cyrku-16  kon-cyrk-8