Carnival Sztuk-Mistrzów

LOGO_carnaval_CMYK_poziom_WWW

Marta Kuczyńska (Arta.Ku) współpracuje z Carnavalem Sztuk-Mistrzów w Lublinie, współtworząc największy w Polsce Festiwal Nowego Cyrku i Sztuki w Przestrzeni Publicznej. Od roku 2009 jest kuratorem artystycznym festiwalu reprezentując i promując go zagranicą wśród organizatorów wydarzeń cyrkowych i proponując kształt programu artystycznego. Arta.Ku pełniła funkcję dyrektora programowego jak również produkowała i reżyserowała autorskie gale cyrkowo – teatralne. Jest także autorem Looking for heros gali podczas EJC 2012.

Carnaval Sztuk-Mistrzów to czas wielkich widowisk z pogranicza nowego cyrku, teatru i sztuki alternatywnej w przestrzeni miasta; unikatowe wydarzenie łączące nowoczesny nurt sztuki z wielokulturową tradycją Lublina.

W trakcie Carnavalu Sztuk-Mistrzów do Lublina zjeżdżają artyści i specjaliści sztuki cyrkowej z wielu krajów Europy, którzy oprócz magicznych, zapierających dech w piersiach spektakli i widowisk prowadzą cykle warsztatów dla profesjonalistów oraz dla początkujących adeptów tej dziedziny sztuki.

We współczesnej kulturze miasta mamy bowiem do czynienia z renesansem sztuki ludycznej. Powstaje zupełnie nowe zjawisko – spektakle i widowiska posługujące się formą kuglarską, wykorzystujące język dyscyplin cyrkowych, ale do tego, aby mówić o rzeczach poważnych i aktualnych.

Carnaval stanowi rozwinięcie Festiwalu Sztukmistrzów, odbywającego się w Lublinie w latach 2008-2009. Nazwa wydarzenia nawiązuje do postaci Sztukmistrza z Lublina – bohatera książki noblisty Izaaka Bashevisa Singera.

www.sztukmistrze.eu

  • V CARNAVAL SZTUK-MISTRZÓW, 2014 24.7 – 27.7
  • IV CARNAVAL SZTUK-MISTRZÓW, 2013 8.8 – 11.8
  • 35 EJC 20012 + III CARNAVAL SZTUK-MISTRZÓW, 2012 28.7 – 5.8
  • II CARNAVAL SZTUK-MISTRZÓW, 2011 19.8 – 22.8
  • I CARNAVAL SZTUK-MISTRZÓW, 2010
  • II FESTIWAL SZTUKMISTRZÓW, 2009 31.7 – 2.8