JACEK TIMINGERIU

Zajmuje się teatrem, nowym cyrkiem i muzyką.

Od wielu lat, związany z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.  Brał udział w  spektaklach w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego („Metamorfozy”, „Elektra”, „Ifigenia w A..”) oraz wyreżyserował spektakl dyplomowy X Akademii Praktyk Teatralnych „Supermarket i Narodowe Voodoo”.

Jako performer, instruktor oraz twórca przedstawień zajmuje się nowym cyrkiem i teatrem ulicznym w ramach różnych grup czy wydarzeń kulturalnych (stowarzyszenie „Przestrzeń”, stowarzyszenie „Kejos the-at-er”, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych „Busker Bus”, „Carnival Sztuk – Mistrzów”, „European Juggling Convention Lublin 2012”)

Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w ramach różnych przedsięwzięć kulturalnych (między innymi „Brave Kids Project”,  „Festiwal Młodzieży Bez Granic” w Różanymstoku)

Reżyseruje także spektakle lalkowe dla dzieci i dorosłych („Władca Skarpetek”, „Upadek”)

Angażuje się w działania niezależnych grup teatralnych jak „Czytelna dramatu”, „Teatr Figur Kraków”, „Fundacja FURU”, „Teatr Realistyczny”, „Teatr Stacja Szamocin”

Współtwórca i członek rodzinnego zespołu muzycznego „Kapela Timingeriu” (akordeon, śpiew)

Absolwent Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”,  Etnologii i Antropologii Kultury na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie Filii we Wrocławiu. Stypendysta ministra Edukacji Narodowej. Zdobywca nagrody dla twórcy spektaklu “Władca Skarpetek” z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu w ramach  Ogólnopolskiego Konkursu Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2014.