Etiudy nowego cyrku w wykonaniu wrocławskich artystów, przeplatane cytatami z literatury i fragmentami klasyki filmowej ze Zbyszkiem Cybulskim w roli głównej. Akcja found-footig’owych filmów rozgrywa się na Psim Polu. Całości towarzyszy muzyka kapeli Timingeriu na żywo. Koncert i Spektakl Cyrkowy w jednym ! (Kon-Cyrk II)

Przedstawienie inspirowane literaturą, kinem i cyrkiem ze Zbyszkiem Cybulskim w roli przewodnika wędrującego po Wrocławiu (Psim Polu) i prowokującego cyrkowców do występów – tekstami z literatury polskiej. 

Guślarz wywołał Cybulskiego na Psie Pole. Cybulski ruszył więc ze stacji Psie Pole by spotkać Switeziankę – Mickiewicza (Agatę Piesiewicz), spowodować niespełnoną miłość Łukasz Skiba(Maria Pawlikowska Jasmnorzewska – Grasz moim sercem w diabolo), spotkać Konstruktora, pracującego nad maszyną piszącą wiersze: Marę Kuczyńską (Cyberiada Stanisława Lema) czy spotkać Miejscowego Kretyna: Łukasza Witkowskiego (Kartka z dziejów ludzkości – Julian Tuwim). Cybulski dociera do Sali teatralnej CBK Fama gdzie razem z publicznością tańczy „Salto” aż w końcy wygnany przez tekst „Dziadów” odchodzi skąd przybył…

Wystąpili:
Kapela Timingeriu jako taperzy i żywy podkład 
Lucas Vit jako Kretyn miejscowy (Tuwim)
Agata Piesiewicz jako „Świtezianka” (Mickiewicz)
Aleksandra Gronowska jako Guślasz (Mickiewicz)
Łukasz Skiba, grający sercem w diabolo (Pawlikowska – Jasnorzewska) 
m’Arta Ku jako Konstruktor Trurl (Lem)
Goście z Everest w tańcu „Salto” (Paweł i Jacek)… 
i inni wrocławscy artyści nowego cyrku…

Przedstawienie odbyło się 16.11.2016 podczas Otwarcia CBK FAMA na Psim Polu.