logo_czarne_miasto

 

Miasto, którego nie było” to spektakl teatralno-cyrkowy. Łączy w sobie techniki sztuki cyrkowej, takie jak akrobatyka, akrobatyka powietrzna (sztrabaty, trapezy), koło akrobatyczne (Cyr wheel) i żonglerka, z elementami teatru tańca, teatru ruchu i teatru plastycznego. Połączenie to jest możliwe dzięki wyjątkowemu na polską skalę zespołowi złożonemu z doświadczonych ludzi teatru oraz artystów związanych z tańcem, muzyką i nurtem Nowego Cyrku.

Spektakl stworzony został z okazji obchodów jubileuszu 700-lecia Lublina. Inspiracją do powstania scenariusza była przedwojenna historia miasta, legendy, mity, opowiadania oraz twórczość artystów związanych z Lublinem, takich jak Franciszka Arnsztajnowa, I.B Singer, Edward Hartwig.

Przedstawieniu towarzyszy grana na żywo muzyka, inspirowana folklorem polskim, żydowskim, ukraińskim i cygańskim, a także polskimi szlagierami dwudziestolecia międzywojennego.

Spektakl opowiada o mieście częściowo wyobrażonym. Przestrzeni spotkań ludzi odmiennych i nie do końca poznanych. Miejscu nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie. Prowadzi to z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów, a z drugiej – do tworzenia życiodajnej, twórczej energii, która buduje przestrzeń społeczno-kulturową miasta. Poprzez przywołanie zarówno fikcyjnych, jak i prawdziwych historii, stworzony został wielowymiarowy, oniryczny świat, którego być może nigdy nie było, z pewnością już nie ma, ale w jakiś sposób przeczuwamy jego potencjalną obecność.

Spektakl wyprodukowany został z okazji Jubileuszu 700 – lecia Miasta Lublina przez festiwal Carnaval Sztukmistrzów i Stowarzyszenie KE-JOS-THE-AT-ER z Wrocławia przy współpracy z Centrum Biblioteczno Kulturalnym FAMA we Wrocławiu oraz Festiwalem OFCA w Oleśnicy.

 • Scenariusz, koncepcja: Jacek Timingeriu, Marta Kuczyńska
  Reżyser: Jacek Timingeriu
  Drugi reżyser: Marta Kuczyńska
  Kierownictwo muzyczne: Katarzyna Timingeriu
  Scenografia i kostiumy: Diana Jonkisz, Anna Hul
  Reżyseria światła: Maciej Dziaczko
 • Pomoc choreograficzna: Ewa Wagner
  Występują: Marta Kuczyńska, Zuzanna Nir, Matylda Górska, Marcin Janiak, Adam Banach
  Muzycy: Katarzyna Timingeriu, Jacek Timingeriu, Mikołaj Nowicki, Mateusz Nowicki

 

 •  
 •  
 • POKAZY:
 • 16.06 2017 CYRKOPOLE w CBK FAMA – Wrocław: próba otwarta / pokaz pracy w toku, godz 19.00
 • 28.07 2017 Carnaval Sztukmistrzów – Lublin: Premiera
 • 12-13.08 Festiwal OFCA – Oleśnica: pokazy

 

ZDJĘCIA: Michał Stronkowski, Piotr Spigiel, Wojtek Pacewicz