proj-garbage-show_2_1

Ustawa śmieciowa całkiem miła, całkiem nowa a śmieci ton wyznaczają życia ton.
Tymczasem w sortowni: czerwone do czerwonego, białe do białego, plastik do plastiku papier do papiernicy. Nowe strategie działania, nowe słów tony. My na statku ze śmieci odpłyniemy w dal ku nowym zresajklingowanym niepoznanym lądom, ku przyszłości, ku nadziei i wolności, w imię zdrowia powszechnego dla każdego dostępnego.

Grupa zakurzonych postaci żyjących w domu-sortowni,  budzi do życia przedmioty znalezione i tworzy z nich nowy ład. Nadające telewizory, porzucone manekiny i tysiące butelek plastikowych tworzą krajobraz nieistniejącego acz bardzo możliwego świata. Towarzyszy im muzyka z dźwiękami z odzysku (gra na starym rowerze, garnkach i elektronika) i żywymi instrumentami (kontrabas, saksofon, didżuridu… )  

Wszystko w przedstawieniu jest z odzysku. Znalezione, zmienione przetworzone przywrócone do życia, łącznie z występującymi. Nasze życie nie jest łatwe o nie, nie, nie jest. Ale znaleźliśmy sposób na przetrwanie. Znaleźliśmy alternatywę. Zbieractwo odnawianie to instynkty naturalne dla człowieka. Zbierajmy śmieci, żyjmy wśród śmieci, jedzmy śmieci a co najważniejsze twórzmy ze śmieci. I tym optymistycznym akcentem zapraszam do oglądnięcia przedstawiania na żywo.

„Garbage show” jest wynikiem rezydencji artystycznej w Srebrnej Górze 2013 i 2014.

Przedstawienie powstało dzięki wsparciu Gminy Stoszowice, Firmy TIBO Sound & Light, Firmy transportowej AM Trans: Express transport & logistic

pdf