clowns

Pokaz ‚Clown Crumbs’ jest zbudowany wokół tradycji podróżujących komediantów z czasów średniowiecznych, którzy przemieszczają się z miasta do miasta, przynosząc najnowsze wiadomości, jak również wykonywania teatralnych sztuk o wywrotowych treściach.

Lekkie, zabawne podejście do tematu duchowości i religii chrześcijańskiej, to jedna warstwa przedstawienia, wynikająca z tekstu ‚Mistero buffo’, włoskiego komika i pisarza Dario Fo, wypowiadanego przez aktorów – klaunów. Aktorzy interpretują cztery jednoaktówki: 1.Narodziny wędrownego komedianta, 2.Wskrzeszenia Łazarza, 3.Ślepy i kulawy, 4.Papież Bonifacy VIII. Klaunipracują ze spontanicznymi emocjami: tu i teraz, odnoszą się do współczesnego życia i aktualnych wydarzeń.

Dzięki chęci komunikacji, komicy tworzą uniwersalny język Globalnego Babel – land’u, w którym Bóg poplątał języki. Czeski, angielski, francuski, niemiecki, polski…jest wypowiadany i tłumaczony lub podpowiadany przez suflerów i publiczność. Widz nie jest tylko konsumentem przedstawienia. Aktorzy – klauni zwracają się do niego bezpośrednio, prowadzą dialog i wciągają na scenę.

http://clowns-crumbs.blogspot.cz

pdf