Opowieści ze zmyślonego cyrku

Opowieści ze zmyślonego cyrku – opis Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś być odrzuconym przez jakąś grupę i poczuć się z tego powodu bardzo, bardzo nieprzyjemnie. Podobnie dzieje się z bohaterem „Opowieści ze zmyślonego cyrku”, który w niemiły sposób zostaje określony przez swoich przyjaciół jako ktoś „inny”.

Pięciu klaunów ze zmyślonego cyrku gra na instrumentach, śpiewa, tańczy, robi sztuczki żonglerskie i akrobatyczne przedstawiając historię o byciu odmieńcem.

To nie tylko pełna absurdalnego humoru opowieść o poszukiwaniu tożsamości ale także bogate wizualnie widowisko cyrkowo teatralne. W przedstawieniu obok tekstu wypowiadanego przez klaunów wcielających się w postaci z książki Stefana Themersona „Przygody Pędrka Wyrzutka”, większą rolę uzyskują teatr ruchu, plastyka, żart i cyrkowe sztuczki. Spektakl staje się dzięki temu uniwersalną sztuką dla każdego niezależnie od wieku i innych drugorzędnych różnic.

Spektakl Teatru Dormana w Będzinie w kooprodukcji z Kolektywem KEJOS

Reżyseria Marta Kuczyńska i Jacek Timingeriu (Kolektyw Kejos)
Scenografia Barbara Szymczak
Muzyka Paweł Romańczuk / Małe Instrumenty
Teksty piosenek Ewa Timingeriu
Przygotowanie akrobatyczne i kuglarskie: Krzysztof Grzela, Martyna Grzela, Grzegorz Lamik (Teatr Gry i Ludzie), Katarzyna Jastrzębska
Produkcja Patrycja Kundro
Obsada Karol Gaj, Milena Jabłońska, Sara Lech, Youri Gregoire, Rafał Pietrzak

Premiera 18 maja 2019
Czas trwania 1 godzina 35 minut (z przerwą)
Wiek od 4 lat