Klauni Szekspira.mov

Film powstał jako ukoronowanie projektu: Klauni Szekspira
 
Jest to rejestracja pokazu pracy teatralnej, który nie mógł odbyć się z powodu niszczycielskiej działalności cywilizacji na organizmy żywe na naszej planecie.
 
Motyw teatru w teatrze (filmu w filmie), słynne monologii i cytaty z dramatów Szekspira odnoszą się do współczesnych wydarzeń, w sposób zabawny i lekki komentują rzeczywistość kraju oraz parodiują środowisko twórcze. Film stanowi refleksję w dyskusji na temat kształtu obecnej polityki i wpływu tejże na życie jednostek.
Film jest kpiną ze środowiska teatralnego, parodiuje artystów i twórców; ukazuje aktorów, którzy starają się o rolę w filmie: pokazuje proces tworzenia dzieła artystycznego od kastingu, po plan filmowy, film aż do krytyki znawców teatru. Grupa ekspertów komentuje i wypowiada się na temat współczesnej sztuki (prawdopodobnie wysokiej) podczas całego filmu.
 
W filmie zawarty jest film, który stanowi prawdziwą treść dzieła i bezpośrednio nawiązanie do Szekspira:
Mnożące się niepokoje społeczne, strajki i demonstracje wywołane poprzez konflikt dwu walczących obozów i niefortunnego przemówienia władz, staje się tłem do ukazania tragedii pojedynczych uczestników zamieszek a także arogancji i buty polityków.
 
Film jest także plastycznym dziełem wykreowany za pomocą techniki green-screen, większość scen to piękne ruchome obrazy i animacje stworzone przez @Magnezziss
 
FILMU-TWÓRCY:
rejestracja, montaż – efekty specjalne, dźwięk
Agnieszka Piesiewicz
reżyseria, opracowanie i wybór tekstów, produkcja, montaż
Marta Kuczyńska
 
OBSADA:
Trupa – Kolektyw KEJOS:
Marta Kuczyńska
Jacek Timingeriu
Youri Gregoire
Zuzanna Nir
Adam Banach
opracowanie muzyczne
Jacek Timingeriu
 
lider trupy – cappo comico:
Marta Kuczyńska
 
 
Projekt Klauni Szekspira
Trupa artystów pod wodzą Marty Kuczyńskiej, eksperymentowała z technikami klaunady (praca z emocjami, slapstick, praca z rekwizytami…) oraz z technikami komediowymi, szukając analogi do błazeńskich charakterów z dramatów Szekspira. Głupcy, błaźni i klauni u Szekspira pojawiają się w momentach napięcia by rozładować atmosferę po wydarzeniach patetycznych i tragicznych.
Powstałe charaktery błazeńskie, treści tekstów Szekspira, aktualna sytuacja polityczna posłużyła jako materiał do pracy nad pokazem (pierwotnie) a scenariusza filmowego (ostatecznie).
Trupa mimo przeciwności losu na “p” stworzyła spektakl, który ze względu na powyższe przeciwności odbywa się w formie filmu pod nazwą “Klauni Szekspira.mov”.
 
Cały proces śledziła z kamerą @Magnezziss tworząc film dokumentalny “Klauni Szekspira.doc”
 
Projekt Klauni Szekspira został zrealizowany dzięki:
Kolektyw KEJOS, Miasto Wrocław, CNC, CBK Fama, Miejska Biblioteka Publiczna
 
Realizowaneze środków pochodzących ze stypendium Miasta Wrocławia.